jakie cele zaproponowaliśmy klientowi i jak wygląda panel nowego narzędzia Google

Google Analytics 4 w akcji

Wyzwanie klienta

Nasz klient to wypożyczalnia samochodów osobowych i dostawczych z ponad 20 letnim doświadczeniem i solidną bazą klientów, działająca na terenie Wrocławia i okolic. Firma była w trakcie budowy nowej strony internetowej umożliwiającej sprawne dokonanie rezerwacji online.
Klient chciał więc dokładnie mierzyć liczbę rezerwacji, ale nie miał pomysłu co jeszcze powinien mierzyć, żeby osiągnąć swoje cele.

Jako firma, która świadczy usługi 360 od kodowania, przez bezpieczny hosting i pocztę aż po marketing internetowy szybko wymyśliliśmy plan, jak zaadresować wszystkie wyzwania w jednym miejscu.

Wiedzieliśmy, że nowa strona to za mało, żeby skutecznie pozyskiwać klientów online. Zaproponowaliśmy więc cały pakiet analityczny, przekonując klienta do zainstalowania Google Analytics 4. Nie było to wcale łatwe biorąc pod uwagę, że GA 4 działał wówczas zaledwie od kilkunastu tygodni.

Początkowe wyzwania i wnioski z audytu strony klienta

Największym było zdecydowanie uświadomienie klientowi co jeszcze może i powinien mierzyć. Oczywiście liczba rezerwacji to świetny cel na początek, ale w biznesie online im więcej wiesz o klientach, tym lepiej.

Google Analytics 4 miał działać „w tle” zbierając dane po to, aby można je było wykorzystać w przyszłości a raporty powinny być intuicyjne i czytelne dla wszystkich.

Po przeanalizowaniu strony klienta zaproponowaliśmy listę zmian na stronie (jedną z nich to dodanie szeregu atrybutów do kodu, nagłówków i metatagów), które zoptymalizowały stronę pod kątem SEO oraz UX.

Efekty biznesowe

Klient zaczął mierzyć liczbę rezerwacji online i dostosowywać swoje działania marketingowe do bieżącej sytuacji biznesowej

Nawet 150% wzrostu liczby odwiedzin podstron z głównymi celami (miesiąc do miesiąca)

Skrócenie ścieżki klienta do wykonania telefonu (połączenie automatyczne), co zwiększyło liczbę telefonów o kilkadziesiąt procent

Ułatwiona segmentacja klientów pod kątem Google Ads ze szczególnym uwzględnieniem remarketingu

Co zrobiliśmy, żeby pomóc klientowi osiągnąć cele?

 • Przygotowaliśmy wytyczne do optymalizacji strony pod kątem SEO i UX.
 • Zaproponowaliśmy cele do konfiguracji w Google Analytics 4, m.in.:
  • liczba poprawnych rezerwacji samochodów poprzez formularz online (główny)
  • liczba poprawnie wysłanych wiadomości przez formularz kontaktowy
  • liczba kliknięć w numer telefonu na stronie (większość kliknięć jest ze smartfonu, a to powoduje automatyczne nawiązanie połączenia telefonicznego)
  • liczba przejść na stronę cennika standardowego
  • liczba przejść na stronę cennika długoterminowego
  • liczba przejść na mapę Google z danymi dojazdowymi
 • Wdrożyliśmy GA4 oraz ustawiliśmy intuicyjny raport ze zrealizowanych celów.
 • Przygotowaliśmy rekomendacje dot. dalszych prac nad stroną, oraz listę potencjalnych problemów wraz z sugerowanymi rozwiązaniami.

Jak to wygląda w Google Analytics 4?

Zdarzenia/Cele, które skonfigurowaliśmy dla tego projektu

Główne kanały, z jakich pochodzi ruch na stronie

Najpopularniejsze strony w obrębie serwisu

Geograficzna prezentacja lokalizacji użytkowników

Zamów swoją wycenę

Skontaktuj się z nami i powiedz nam jak możemy Ci pomóc.

Zamów wycenę